Вперше назва села згадується в грамоті 1453 року під назвою «Собранец у Цецинской державы».

Одна з версій виникнення цієї назви походить від слова «собранец» - зібрання людей.

Про історичну назву села є декілька легенд. Найбільш поширена ця. У давнину на території села росли густі чагарники. Саме сюди втекли, рятуючись від панського гніву, три жебраки. Вони поселилися біля річки, яка протікала в цій місцевості. З часом до них приєдналися інші втікачі-жебраки. З них потім утворилося поселення, що отримало назву Жебранець.

Минули роки, назва села асимілювалася, до нас вже дійшла у сучасному звучанні Шубранець.

З розповідей старшого покоління про село. Саме в легендах, які оповиті казковістю, фантастичністю, іде мова про історичну назву села.  

Такою є легенда


«Сумна красуня».  

«Сумна красуня» (Передав місцевий письменник Кулульняк В.Д.).

Мова йде про молоду пару, яка поселилася на березі річки. Народилася в них дівчинка, яку назвали Шеброю.

Росла вона на радість батькам. Одного разу пішла мати з Шеброю до лісу по гриби, і сталося лихо – мати загинула, її розірвали дикі свині.

На молоду Шебру звалилося все домашнє господарство. Збігали роки, дівчина виросла, стала справжньою красунею. Одного разу побачив її молодий мисливець, закохався, дівоча краса зачарувала хлопця назавжди.

Роман і Шебра одружилися. Рік за роком – і в них народилося дев’ять дітей. Дев’ятою народилася дівчинка, її назвали маминим ім’ям Шебра. Минали роки, вже й Романові діти мали свої сім’ї. Вже й наймолодша сестричка виросла, стала красунею. Дівчина не знала, якою буде її доля, але вона відчувала серцем і душею, що станеться щось страшне і її ніхто не зможе допомогти.

Ще змалку Шебра подружилася з річкою Фосемірою, де проводила багато часу. В ті далекі часи ще водилися дракони і триголові змії.

Одного літнього дня, коли Шебра гуляла берегом річки, щось несподівано зашуміло, налетів триголовий змій, схопив її своїми пазурами, підняв високо над полями і лісами й поніс.

Брати працювали у полі, побачили, що змій поніс їх сестру, та нічого не змогли зробити.